Глосарій термінів
Аудит – оцінювання, яке здійснюється з метою перевірки відповідності встановленим правилам, нормативним вимогам, стандартам. Аудит відрізняється від оцінки тим, що основною його метою є підтвердження надійності і відповідності вимогам, а не висновок про ефективність або значимість.
Внесок – ресурси, які використовуються для виконання програми. Під внеском розуміють фінансові та людські ресурси, матеріали.
Вплив – позитивні або негативні, основні або вторинні тривалі кумулятивні ефекти від прямого чи опосередкованого виконання програм, які проявляються у змінах поширеності, кількості нових випадків захворювань, кількості смертей від хвороб, обумовлених захворюваннями.
Діяльність – поетапна програма/дія, наприклад консультаційний цикл, розподіл матеріалів, семінар, тренінг, аутріч-роботі, що призводить до конкретних результатів - самостійно або у комплексі з іншими видами діяльності.
Кінцевий результат – ефект від виконання програмних заходів, які мають першочергове значення для досягнення цілей та призводять до змін у знаннях, поведінці, навичках, доступності послуг серед ключових груп або населення.
Моніторинг діяльності дозволяє відслідковувати використання ресурсів, а також прогрес у здійсненні діяльності та забезпеченні проміжних результатів. У ході даного виду моніторингу вивчається те, яким чином забезпечується реалізація заходів, та яка їхня ефективність з точки зору витрат часу та ресурсів. Джерела даних для моніторингу внеску і результату зазвичай наявні у первинній документації, наприклад у звітах про діяльність проекту/програми де розписані час, місце та кількість наданих послуг.
Отримувачі послуг – особи, групи чи організації, які безпосередньо чи опосередковано отримують вигоду від діяльності проекту/програми.
Охоплення – розмір програми, при якому вона охоплює цільову групу, популяцію або населення.
Поширеність ВІЛ-інфекції – число зареєстрованих ВІЛ-інфікованих осіб, які знаходяться під медичним наглядом на кінець звітного періоду (на 100 тис. населення).
Проміжний результат – продукти, товари, послуги та інші результати втручання, які ведуть до досягнення кінцевих результатів. Проміжний результат відноситься до безпосередньо виконаних заходів або до їхніх отримувачів, наприклад: кількість проведених консультацій, кількість навчених працівників, кількість розповсюджених профілактичних матеріалів.
Результати – ефекти від конкретного втручання, які можуть бути запланованими чи незапланованими, позитивними чи негативними.
Цільова група населення – визначена група осіб чи організацій, в інтересах яких здійснюється втручання (проект/програма).
Пошук