На даному ресурсі представлені наступні навчальні курси: «Уроки зменшення шкоди», «Сексуальне та репродуктивне здоров’я», «Уроки зменшення ризику», «Особливості консультування», «Гендерний підхід при наданні соціально-медичних послуг», «Моніторинг та оцінка в сфері громадського здоров’я».
«Уроки зменшення ризику» – це цикл з 22 уроків, які спрямовані на базову підготовку соціальних працівників та працівниць ЧСЧ- та СР-сервісних організацій. Дані уроки розроблені Альянсом громадського здоров’я в рамках програми «Інвестиції заради впливу на епідемію туберкульозу і ВІЛ-інфекції», за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією та ГО «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА», за підтримки організації СОС Нідерланди, в рамках програми «Заповнення прогалин: здоров’я та права вразливих груп населення», що фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Нідерланди. Концептуально уроки схвалені Експертною групою з питань здоров’я та прав геїв та інших ЧСЧ в Україні (ЕГЗП-Україна) і рекомендовані як інформаційно-освітній матеріал для персоналу організацій і проектів, що надають послуги чоловікам, які практикують секс з чоловіками, в області профілактики, лікування, догляду та підтримки в зв’язку з ВІЛ-інфекцією (протокол засідання ЕГЗП-Україна від 30 січня 2017 р № 13/51).
Всі навчальні курси призначені для індивідуальної та групової підготовки співробітників програм профілактики ВІЛ/ІПСШ/гепатитів/туберкульозу і допомоги ВІЛ-позитивним людям. У них представлені матеріали з основних питань, з якими стикаються представники уразливих до ВІЛ груп населення та люди, що живуть з ВІЛ. Ці питання висвітлюються з точки зору стратегій зменшення шкоди та/або зменшення ризику, які є ключовими стратегіями впливу на епідемію ВІЛ/СНІДу у світі.
Зміст тематичних курсів розроблено з урахуванням потреб співробітників ВІЛ-сервісних організацій, які, зазвичай, не мають базової освіти з соціальної роботи та/або спеціальної медичної освіти. Навчальні курси містять матеріали, які є базою сучасної соціальної роботи в сфері ВІЛ/СНІДу, а також охоплюють основні медичні аспекти ВІЛ/СНІДу і наркозалежності. Вивчивши ці матеріали, фахівці отримають спеціальні знання, необхідні для кращого розуміння проблем клієнтів і своєчасного реагування на їхні актуальні потреби.
Інформація, необхідна для роботи з клієнтами, у цих навчальних курсах представлена у вигляді «уроків», які містять інформаційну (теоретичну) частину та питання для самоконтролю (тести та «ключі» до них). Кожен з уроків містить обов’язковий мінімум знань з тієї чи іншої теми. Теми обрано з урахуванням специфіки проектів, що реалізуються на поточний момент МБФ «Альянс громадського здоров’я». Наприкінці уроків наведено список рекомендованої літератури з кожної теми. Очікується, що ці уроки стануть супутником фахівців ВІЛ-сервісу та важливим методичним ресурсом для організаторів соціальної роботи в сфері ВІЛ/СНІДу.
Згадки про медичні препарати у тексті уроків не є рекламою, і наводяться виключно з метою зменшення ризиків та негативних наслідків вживання ін’єкційних наркотиків.
Соціальні та/або аутріч-працівники, психологи не можуть призначати або рекомендувати ті чи інші медичні препарати без консультації лікаря. Основною тактикою соціального, аутріч-працівника, психолога в цьому випадку є супровід та переадресація клієнта до лікаря/медичного працівника для одержання консультації.
Спектр медичних препаратів, які призначаються лікарем або медичним працівником, визначається проектом і політикою донорської організації, що фінансує дану діяльність, а також сферою компетенції організації (наявність ліцензії на надання медичних послуг, наявність у штаті медичного персоналу, надання медико-соціальних послуг і т.п.).
Автор ідеї уроків зменшення шкоди: Людмила Шульга
Автори ідеї уроків зменшення ризику: Олена Герман, Олег Альохін
Авторський колектив: Людмила Шульга, Анатолій Волик, Наталія Нагорна, Ольга Бургай, Тетяна Горячева, Валентина Павленко, Тетяна Дешко, Марина Варбан, Олександра Оксенюк, Наталія Тюленева, Мирослава Дебелюк, Наталя Двінських, Захедул Іслам, Метт Кертіс, Лучано Колонна, Олександр Лебега, Стас Науменко, Ірина Нерубаєва, Микола Павелко, Ірина Ромашкан, Костянтин Талалаєв, Федір Устинченко, Сергій Філіппович, Олександра Даценко, Андрій Храпаль, Наталя Романова, Ніна Вербицька, Інна Антонюк, Світлана Гайдук, Олена Брєдіхіна, Ольга Сідоренко, Олена Кульбах, Катерина Яременко, Тамара Марценюк, Тетяна Салюк, Сергій Грабовий, Тетяна Міхальчук, Юлія Дукач, Марина Корнілова, Юлія Новак, Ганна Метелюк, Юлія Барська
Рецензенти: Олена Кульбах, Павло Давлєтбаєв, Юрій Йорський, Ганна Клімова, Марина Діденко, Велта Пархоменко, Роман Марченко, Віра Чернобровкіна
Редактори: Людмила Шульга, Анатолій Волик, Наталія Нагорна, Марина Варбан, Олена Герман, Катерина Яременко, Мирослава Андрущенко, Максим Шмигло, Юрій Саранков, Тетяна Коваль, Ганна Бацюра, Євгенія Гелюх, Святослав Шеремет, Альона Семенова
Коректор: Валентина Божок