Глосарій термінів
Активності (заходи) – будь-яка діяльність, яка провадиться для виконання поставлених завдань (кількість навчених фахівців, проведених заходів, розроблених/розповсюджених матеріалів тощо).
Внесок – ресурси, які використовуються для виконання програми. Під внеском розуміють фінансові, людські ресурси, матеріали.
Вплив – позитивні або негативні, основні або вторинні триваючі кумулятивні ефекти від прямого чи опосередкованого виконання програм, які проявляються у змінах поширеності, кількості нових випадків захворювань, кількості смертей від хвороб, обумовлених захворюваннями.
Джерела даних – ресурси, що використовуються для отримання даних, необхідних для здійснення діяльності з моніторингу та оцінки. Ці джерела включають в себе, зокрема, нормативну базу, дані офіційної статистики, записи лікарняних реєстрів, первинну медичну документацію, первинну документацію проектів, інтерв’ю, дані різноманітних досліджень і т.ін.
Індикатори – стандартизовані змінні, за допомогою яких можна оцінювати прогрес у досягненні цілей та завдань проекту/програми.
Кількісні дані – дані, які вимірюються за допомогою чисел. Можуть бути проаналізовані за допомогою статистичних методів і бути зображені у вигляді таблиць, графіків.
Логічна рамка результатів – динамічний інструмент планування та управління проектом, який логічно пов’язує елементи проекту/програми. Він допомагає визначити стратегічні елементи програми (внесок, результати, цілі, мету) та взаємозв’язки між ними, а також зовнішні фактори, що можуть вплинути на успіх чи невдачу проекту/програми. Служить основою для моніторингу стану виконання програми та оцінки її результатів.
Набір/група індикаторів – корисний набір або група пов’язаних між собою індикаторів. Характер взаємозв’язку між індикаторами в наборі може вар’юватися. Наприклад, вони можуть групуватись за рівнями їхнього використання: глобальні, національні, регіональні, тематичні або проектні.
Наслідки – зміни, до яких призводить виконання проекту/програми серед представників цільової аудиторії, наприклад зміни у знаннях, поведінці, доступі до послуг.
Нерутинні джерела даних – ресурси, які містять дані, зібрані на періодичній основі. Такими є перепис населення, спеціальні дослідження, обстеження домашніх господарств
Результат – безпосередні результати програмної діяльності (активностей). Наприклад, це може бути кількість та відсоток людей, охоплених послугами, кількість наданих консультацій.
Рутинні джерела даних – ресурси, що містять дані, зібрані на постійній основі. Наприклад, такими є журнали реєстрації медичних або профілактичних послуг, наданих пацієнтам/клієнтам. Хоч дані і збираються постійно (надані послуги вписуються в журнали щодня по кожному клієнту/пацієнту), проте отримати звіт за результатами збору цих даних можна лише з певною періодичністю.
Спостереження – постійний, систематичний збір, аналіз, інтерпретація і поширення даних, що стосуються події, пов’язаної зі здоров'ям, для використання у сфері громадського здоров’я з метою зниження захворюваності, смертності та поліпшення здоров’я. Дані спостереження можуть допомогти передбачити майбутні тенденції і потреби у розробці програм з профілактики та лікування.
Якісні дані – дані, зібрані з використанням якісних методів, таких як
інтерв’ю, фокус-група, спостереження, інтерв’ю з ключовими інформаторами.
Якісні дані можуть дати уявлення про ситуацію в суспільстві і взаємодію між його членами. Якісні дані, як правило, записуються в описовій формі, тобто не чисельно.
Пошук