Глосарій
Гендерні ролі – зразки поведінки жінок і чоловіків, які ґрунтуються на традиційних очікуваннях, пов'язаних з їх статтю; сукупність загальноприйнятих норм і правил поведінки людей в конкретній ситуації. На гендерні ролі впливають вік, клас, раса, етнічна та релігійна приналежність, географічне, економічне і політичне середовище. Зміни гендерних ролей часто виникають у відповідь на зміну економічних, природних або політичних обставин, включаючи розвиток. І жінки, і чоловіки можуть грати багато ролей в суспільстві.
Гендерні стереотипи – схематизовані спрощені уявлення про образи чоловіків і жінок, як і норми їхньої поведінки.
Гендерний міф – типове для суспільства, хоча і не підкріплене науковими фактами, уявлення про призначення чоловіка і жінки в соціумі, розподілі їх ролей, природі, особливості поведінки і т.д.
Соціальні стереотипи – спрощене, схематизоване, іноді спотворене або навіть помилкове уявлення про будь-який соціальний об'єкт (людина, група людей, соціальне явище, соціальний процес і т.д.).
[1] Майерс, Д. Социальная психология. – СПб. : Питер, 2002. – 752.
[2] Барт, Р. Мифология // Система Моды. Статьи по семиотике культуры. – М. : Изд-во им. Сабашниковых, 2013. – С. 474-477.
[3] Калабихина И. Методология гендерного анализа // Феминизм и гендерные исследования. Хрестоматия. Под общ. ред. В. И. Успенской. – Тверь, 2009. – С. 23–31.
[4] Аналитический отчет по результатам формативного исследования гендерно-ориентированных программ, проектов, интервенций и услуг в сфере снижения вреда // Людмила Шульга, Марина Варбан, Екатерина Яременко, Ирина Демченко. – К.: «Международный Альянс по ВИЧ/СПИД в Украине», 2015.
Пошук