Глосарій
Гендерна рівність – рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати однакову участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства.
Гендерна дискримінація (або дискримінація за ознакою статі) - дії чи бездіяльність, що виражають будь-яке розрізнення, виняток або привілеї за ознакою статі, якщо вони спрямовані на обмеження або унеможливлюють визнання, користування чи здійснення на рівних підставах прав і свобод людини для жінок і чоловіків.
Рівні права жінок і чоловіків - відсутність обмежень чи привілеїв за ознакою статі.
Домашня (або хатня) робота – робота з ведення домашнього господарства, яку члени сім’ї виконують без винагороди. Ця робота включає догляд за дітьми та літніми людьми і, як правило, не регулюється і не захищається законом.
Професійна сегрегація за ознакою статі – має місце, коли жінки та чоловіки зосереджені у сферах діяльності та зайнятості різних типів і на різних рівнях. Професійна сегрегація є вираженням нерівності, оскільки передбачає відмінності в повноваженнях, кваліфікації, доходах і можливостях.
«Скляна стеля» – явище, що узагальнює набір бар’єрів, які виникли на ґрунті індивідуальних та суспільних упереджень, та які заважають жінкам просуватись кар’єрними сходами у межах своєї організації і обіймати посади управлінського рівня.
«Липка підлога» – бар’єри, які утримують жінок на низькооплачуваних і малопрестижних посадах (наприклад, прибиральниць, касирок, нянь тощо).
Фемінізм – рух за рівні права і можливості жінок і чоловіків.
Пошук