ТОRCH інфекції ? група захворювань, які можуть передаватися внутрішньоутробно від матері до дитини і викликати різні вроджені дефекти і захворювання. Розшифровуються за початковими літерами наступних інфекцій:
- Т ? Тoxoplasmosis (токсоплазмоз).
- O ? Оthers (сифіліс, гепатит В, варицела-зостер вірус, інші віруси та бактерії).
- R ? Rubella (краснуха).
- С ? Сytomegalovirus (цитомегаловірус).
- H ? Нerpes simplex virus (вірус простого герпесу).
Анемія ? стан, що характеризується низьким вмістом гемоглобіну або червоних кров'яних тіл в крові.
Токсикоз вагітних ? порушення процесу адаптації організму до вагітності, прояв особливої спотвореної реакції організму жінки на вагітність.
Гіпертонія вагітних ? підвищення абсолютної величини тиску до 140/90 мм рт.ст. і вище або його підйом в порівнянні зі значеннями до вагітності або в першому триместрі: систолічного тиску ? на 25 мм рт.ст. і більше, діастолічного - на 15 мм рт.ст. і більше від нормального при 2-х послідовних вимірах з інтервалом не менше 4 години або одноразово зареєстроване діастолічний тиск> 110 мм рт.ст.
Внутрішньоутробна гіпоксія плоду – киснева недостатність у плода.
УЗД ? ультразвукове дослідження.
РАРР (асоційований з вагітністю протеїн-А плазми в пренатальному скринінгу першого триместру вагітності) - маркер ризику розвитку синдрому Дауна та інших хромосомних аномалій плоду, таких як синдроми Едвардса, Патау, Клайнфельтера, Корнелії де Ланге, Шершевского-Тернера і ін.
АФП (альфа-фетопротеїн) ? специфічний білок, який синтезується (виробляється) жовтковим мішком або вже сформованими клітинами печінки (гепатоцитами) зародка або плоду, а також (при терміні до 5 тижнів вагітності) жовтим тілом яєчників майбутньої матері. Альфа-фетопротеїн вкрай важливий для внутрішньоутробного розвитку дитини і виконує ряд специфічних функцій.
Вакуумна аспірація (лат. vacuum ? пустота и aspiratio - вдихання), у вжитку іноді називається міні-аборт - метод штучного переривання небажаної вагітності шляхом вилучення (відсмоктування) плода за допомогою спеціального вакуумного відсмоктування.
Фетальний синдром об'єднує різні як по поєднанню, так і за ступенем вираженості відхилення у психофізичному розвитку дитини, причиною яких є вживання жінкою алкоголю до і під час вагітності.