Зазвичай презервативи виготовляються з латексу або з поліуретану. Чоловічі презервативи частіше виготовляють з латексу, однак у деяких людей вони викликають алергію. У таких випадках потрібно використовувати поліуретанові презервативи. Презервативи для жінок, як правило, виготовляють з поліуретану, але не так давно їх почали робити і з латексу. Презервативи забезпечують надійний захист від інфекцій, що передаються статевим шляхом, ВІЛ та небажаної вагітності.
Розміри
Широко поширений штамп про «азіатський» (маленький) і «європейський» (великий) розміри помилковий. Презервативи враховують фізіологію людини, а виробляють їх відповідно до стандартів. Тому розмір презерватива залежить тільки від вимог замовника, а зовсім не від країни-виробника. Так що, якщо Вам і зустрічалися маленькі презервативи, то це, швидше за все, на совісті імпортерів, які в гонитві за дешевизною або просто через незнання завезли товар, для нас не призначений. По ширині презервативи поділяються на три групи:
40-50 мм,
51-53 мм,
54-56 мм.
За європейськими стандартами довжина презервативів повинна бути не менше 178 ± 2 мм, а ширина 54 ± 2 мм.
Стандарти, випробування, перевірка якості.
Найбільш часто використовуються міжнародні стандарти - ISO (Міжнародна організація стандартів), WHO (Всесвітня організація охорони здоров'я), стандарт Європейського Союзу (CEN).
Презервативи з латексу настільки еластичні, що можуть розтягуватися до 100 см в довжину і до 35 см в ширину. Перевірити якість презерватива самому практично неможливо, тому слід переконатися, що куплений вами виріб належним чином сертифікований. Не використовуйте презерватив, якщо його індивідуальна упаковка зім'ята, пошкоджена або негерметична; не користуйтеся ним, якщо презерватив ламкий або липкий на дотик.
Презерватив як засіб запобігання від інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ)
За умови правильного і регулярного використання презервативи є ефективним засобом профілактики статевих інфекцій і запобігання небажаної вагітності. За результатами безлічі проведених досліджень ймовірність передачі ІПСШ при більш-менш регулярному використанні презервативів становила від 0 до 25%. Останнім часом поширилися чутки про те, що презерватив не захищає від ВІЛ. При цьому посилаються на дослідження вчених, які виявили в латексі мікроскопічні пори. Але, як відомо, ВІЛ передається тільки з рідиною (кров, лімфа і т.д.). Тому, якщо презерватив герметичний, він не пропустить не тільки рідину, а й вірус ВІЛ.
Як використовувати презерватив?
Щоразу використовуйте новий презерватив.
Обережно відкривайте упаковку, щоб не пошкодити презерватив.
Не розгортайте презерватив до того, як одягнути його на пеніс.
Одягайте презерватив, коли статевий член знаходиться в збудженому стані.
Відтягніть крайню плоть назад. Притисніть пальцями кінець презерватива, одягніть його на головку пеніса.
Притримуючи кінець презерватива, розправте його у напрямку основи статевого члена.
Відразу після еякуляції виймайте пеніс, притиснувши до нього край презерватива, щоб він не зісковзнув.
Не торкайтеся презервативом або статевим членом піхви, після того як пеніс вийнятий після еякуляції.
Правила і термін зберігання
Термін зберігання презервативів визначаються в різних стандартах по-різному (від двох до п'яти років). Головними ворогами презервативів є висока температура, сонячне світло і речовини, що реагують з латексом (наприклад, масла). Тому презервативи рекомендується зберігати в сухому прохолодному місці, далеко від сонячних променів і на відстані не менше 1 м від опалювальних приладів, уникаючи попадання на них прямих сонячних променів і зазначених вище речовин. І, безумовно, в місці, що виключає можливість механічних пошкоджень.
Види презервативів:
За текстурою:
Гладенькі. Звичайні презервативи без будь-якої спеціальної структури.
Контуровані (сontoured), припасовані (form fitting). Мають анатомічну форму.
Текстуровані. Презервативи з різною спеціальною текстурою (що відрізняється від гладкої поверхні) ? ребрами, крапками або їх поєднанням.
За наявністю і кількістю лубриканту:
Без лубриканту.
Зі звичайним лубрикантом. У звичайному лубриканті, як правило, використовується силіконова олія чи пропіленгліколь.
З великою кількістю лубриканту. Як правило містять подвійну кількість лубриканту.
З ароматизированим лубрикантом. В лубрикант додається ароматизатор із парфумерним, фруктовим (яблуко, апельсин, банан, полуниця та ін.) або іншим запахом.
Зі сперміцидним лубрикантом. В лубрикант додається речовина (як правило, nonoxinol-9), що вбиває сперматозоїди і знижує їх рухливість. Це зменшує ризик випадкової вагітності, навіть якщо презерватив порвався. Такі презервативи часто називають презервативами із подвійним захистом.
Із лубрикантом, що продовжує статевий акт (long love). У лубрикант додається спеціальна анальгізуюча речовина, дія якої відтерміновує сім'явиверження, не знижуючи ерекції.
У 1-3% випадків виникають алергічні реакції на латекс або на лубрикант, що використовується із презервативом. В такому випадку рекомендується використовувати презерватив з іншим лубрикантом.
За іншими ознаками:
Збільшеного розміру. На відміну від стандартних презервативів, їх розмір (ширина) збільшений до 54-56 мм.
Особливо міцні. Більш товсті презервативи, які часто використовують при анальному сексі.
Ультратонкі (ultrathin), підвищують чутливість.
Що світяться, коли в лубрикант або латекс додається спеціальна фосфоресцуюча речовина.
«Самонасувні» (оne touch), презервативи для надягання яких досить прикласти його до голівки статевого члена і потягнути за стрічку.
Насадки. Це не засіб контрацепції, а сувенір, призначення якого урізноманітнити секс, надати йому характеру гри.
Жіночий презерватив (фемідом) являє собою порожню трубку, виготовлену з поліуретану з двома кільцями, що призначена для введення в піхву. Одне кільце, меншого діаметру, розташоване з боку сліпого кінця трубки. Це кільце необхідно для прикриття шийки матки під час статевого акту (подібно до вагінальної діафрагми). Кільце більшого розміру знаходиться зовні жіночого презерватива, його діаметр досягає 8 см. Це кільце прикриває статеві губи від зіткнення з мошонкою чоловіка під час коїтусу. Довжина жіночого презерватива близько 18 см.
Правила надягання (введення) жіночого презерватива:
Обережно розкрити упаковку, уникаючи використання гострих предметів (ножиці, довгі нігті), щоб не пошкодити презерватив.
Розташувати презерватив в руках так, щоб внутрішнє (менше) кільце було направлено в сторону піхви, його потрібно буде туди ввести.
Якщо необхідно, для полегшення введення можна скористатися лубрикантом на водній основі.
Перед тим, як вводити фемідом в піхву, слід великим і вказівним здавити внутрішнє кільце в поперечному розрізі, щоб воно набуло витягнутої форми.
Прийняти зручну позу (лежачи, сидячи навпочіпки або піднявши ногу).
Обережно ввести внутрішнє кільце у піхву (по типу введення тампона), при цьому іншою рукою притримувати зовнішнє кільце ззовні піхви.
Щоб розправити презерватив всередині, необхідно ввести вказівний палець настільки глибоко, наскільки це виходить. Важливо: зверніть увагу на те, щоб нігті були короткими і були відсутні каблучки, інакше можна пошкодити презерватив.
Після введення слід перевірити, чи не перекрутився фемідом всередині. Зовнішнє кільце має знаходитися на 2 - 3 см зовні піхви.
Перед початком статевого акту взяти чоловічий член в руку і обережно направити його в піхву, щоб він потрапив в зовнішнє кільце, а не в проміжок між піхвою і презервативом.
Після статевого акту фемідом слід кілька разів повернути по осі і обережно витягти.
Викидати фемідом необхідно у відро для сміття, загорнувши в серветку. Не можна викидати його в унітаз.
Не можна використовувати одночасно чоловічий і жіночий презервативи, інакше під час статевого акту він/вони можуть зісковзнути.
Переваги жіночих презервативів:
Не знижують чутливість під час статевого акту через дуже тонку стінку фемідому і розташування його у всередині піхви, а не статевому члені.
Не викликають побічних ефектів (як при прийомі гормональних таблеток, при використанні місцевих контрацептивів).
Підходять жінкам, які народжували і тим, що ні.
Одягаються заздалегідь, за кілька годин (не більше ніж за шість) до статевого акту і не відволікають від нього, немає необхідності міняти презерватив між статевими актами протягом декількох годин.
Немає необхідності відразу ж після статевого акту видаляти фемідом.
Зовнішнє кільце є додатковим фактором стимуляції клітора.
Існує лише два абсолютно надійних способу захисту від ІПСШ та ВІЛ - повне утримання і секс між здоровими, вірними один одному партнерами. У всіх інших випадках використання презерватива необхідне!
Перевірте свої знання, пройдіть тест до цього уроку.