Глосарій до уроку 17
Антитіла – білки, які виробляються організмом людини при попаданні в нього чужорідних речовин і мікроорганізмів (антигенів) і нейтралізують їх шкідливий вплив.
Антигени – чужорідні речовини, які викликають імунну захисну реакцію в організмі: виробляються специфічні білки (імуноглобуліни). Для кожного збудника є свій набір антигенів, і реакція на них імунітету також специфічна.
ІФА (імуноферментний аналіз) – лабораторне імунологічне дослідження, при якому відбуваються якісні і кількісні вимірювання антитіл (антигенів) до збудників конкретних захворювань.
ІБ (імунний блот, western blot) – аналітичний метод, який використовується для визначення специфічних білків в зразку. Це більш точний аналіз, ніж ІФА, використовується для підтвердження результатів ІФА.
Специфічність тесту – це міра ймовірності правильної ідентифікації людей, які не мають хвороби, за допомогою тесту (тобто частка тих людей, у яких тест негативний, серед всіх людей, які не мають хвороби).
Чутливість тесту - це міра ймовірності того, що будь-який випадок хвороби (стану) буде ідентифікований за допомогою тесту (тобто частка дійсно хворіючих людей в обстеженій популяції, які за результатами тесту виявляються як хворі).
Пошук