Глосарій до уроку 1
Антитіла – білки, які виробляються клітинами імунної системи організму людини при попаданні в нього чужорідних речовин і мікроорганізмів (антигенів) і нейтралізують їх шкідливий вплив.
Вірусне навантаження – кількість вірусу в крові інфікованої людини. Чим більше вірусне навантаження, тим швидше уражається імунна система, а також вище ризик розвитку симптомів ВІЛ-інфекції, опортуністичних захворювань, а на найбільш важкій стадії - СНІД-асоційованого комплексу. Вимірюється в кількості копій РНК вірусу на один мілілітр (кубічний міліметр) крові.
Імунна система людини – система, яка об'єднує специфічні клітини, деякі білки, органи і тканини, які захищають організм від захворювань, розпізнаючи і знищуючи пухлинні клітини, хвороботворні (патогенні) мікроорганізми і віруси.
Імуноферментні тест-системи – тести для діагностики інфекцій в організмі.
Інкубаційний період захворювання – (синоніми: інкубація, латентний період) - проміжок часу від моменту потрапляння в організм збудника (інфікування організму) до клінічного прояву хвороби.
Опортуністичні захворювання – захворювання, що викликаються вірусами або клітинними організмами (бактерії, гриби, найпростіші), які зазвичай не призводять до захворювання здорових людей з нормальною імунною системою, але розвиваються у осіб з імунодефіцитними станами.
СD4-клітини, або Т-лімфоцити – білі клітини крові, які відповідають за «розпізнання» різних хвороботворних бактерій, вірусів і грибків, які повинні знищуватися імунною системою.
Чутливість (%) - показник, який характеризує здатність тест-системи виявляти максимальну кількість дійсно позитивних сироваток, відображає кількість інфікованих осіб, які можуть бути виявлені при використанні даної тест-системи. Чим вище чутливість тесту, тим менша кількість хибнонегативних результатів при його використанні.
Специфічність (%) - можливість тест-системи визначати лише той компонент, для визначення якого вона призначена, тобто показник, який характеризує можливість тест-системи реєструвати мінімальну кількість хибнопозитивних сироваток.
Пошук